Daily Archives: 14/03/2017

• 13.03. – 17.03. pavasara brīvlaiks 1.-11.klases skolēniem.
  • 14.03.plkst.10.00 centralizētais eksāmens angļu valodā 12.klasei (rakstu daļa)
  • 15.03. plkst.9.00 centralizētais eksāmens angļu valodā 12.klasei (mutvārdu daļa)
  • 15.03.-16.03. tālāikizglītības kursi pedagogiem”Uz skolēnu mācīšanos virzīta efektīva mācību stunda”
  • 18.03. skolēni piedalās konkursā “Ne tikai zvaigznes spīd” Rucavā.

esi_lideris_2017Nīcas vidusskolas 15 jaunieši, kuri darbojas projektā “Esi Līderis”, 3.martā piedalījās Kurzemes reģiona biznesa spēļu pusfinālā “Ceļš uz bagātību” Saldū. Nīcas vidusskolu pārstāvēja 5 komandas – AMORI (Emīls Jansons, Henrijs Silenieks, Andrejs Teležis), MAŽORS (Edijs Cibulis, Valters Ceplenieks, Sandijs Mielavs), JULARE (Justīne Siksna, Renāte Diķe, Laura Ziemele), SPULDZĪTES (Anete Latakaite, Anna Krista Vēliņa, Ieva Madeleine Dāle), NĪCAS MAFIJA (Mārtiņš Freimanis, Annija Dita Stanga, Evika Uldriķe). Komandu uzdevums bija prezentēt sevi, spēles gaitā arī reklamēt savu pakalpojumu.  Katrai komandai bija jāizplāno izdevīgākā stratēģija maiznīcas iegādē, maizes pārvadājumos un spēles gaitā jāgūst lielākie ienākumi. 23 komandu konkurencē nepārspēti līderi bija Nīcas komanda AMORI, iegūstot maksimālo punktu skaitu un izcīnot dalību biznesa spēļu finālā Rīgā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 7. aprīlī, kur cīnīsies par “Biznesa līderis 2017” titulu.

Nīcas vidusskola šajā mācību gadā sadarbībā ar Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmijas projektu “Esi Līderis” īsteno interešu izglītības programmu “Starts” pamatskolu skolēniem, 7.-9. klašu audzēkņiem, kas virza jaunieti uz mērķu izvirzīšanu, savas individualitātes apzināšanu, personības veidošanu, izpratni par nākotnes iespējām mērķtiecīgi virzoties savas nākotnes profesijas izvēlē. Projekta ietvaros 7.-9. klašu skolēni apgūst interešu izglītības programmu “Starts” un par tās apgūšanu tiek piešķirta apliecība. Programmas ietvaros skolēni iepazīst sevi, savas intereses, prasmes, plāno un pēta karjeras iespējas, piedalās izzinošos konkursos, piemēram, “ES SAVAI SKOLAI”, kurā skolēni izplāno, apraksta un īsteno dzīvē kādu darbu, pasākumu, ideju  skolā; prezentāciju konkursā “SAPNIS+DARBS=SAPŅU DARBS”;  neklātienes konkursā “PROFESIONĀLIS”, kurā jāpilda dažādi jautājumi par karjeru, bankas rēķiniem, valūtas maiņu, kā arī piedalās karjeras un loģikas spēlēs, piemēram, “CASHFLOW”, “REAL LIFE”.

Šogad projektā skolotājas Agitas Mačes vadībā darbojas 3 skolēni – Valts Vecbaštiks 7.klase, Krista Otaņķe un Roberts Šīmanis 8.klase. Skolēni veiksmīgi startējuši konkursos, konkursā “PROFESIONĀLIS” iegūta 3. vieta un tiesības piedalīties finālā Rīgā 24. martā SEB bankā. Roberts Šīmanis konkursā “ES SAVAI SKOLAI” piedalījās ar projektu “Orientēšanās spēle. Iepazīsti Nīcu” un ir  4 labāko vidū, kuri ir uzaicināti uz LĪDERU DIENU 21. aprīlī Rīgas domē, lai žūrijai prezentētu savu ideju un paveikto darbu.