Daily Archives: 22/05/2017

18.maijā – Starptautiskajā muzeju dienā arī skolas muzejs plaši vēra durvis apmeklētājiem. Apmeklētāji, kuri vēl nebija skatījuši muzeja pamatekspozīciju, esošās izstādes, šajā dienā to varēja darīt visas dienas garumā. Arī, tiekoties ar muzeja vadītāju, pulciņa dalībniecēm, bija iespēja iegūt atbildes uz  sev interesējošiem jautājumiem vai izpildīt kādu uzdevumu.

Pēcpusdienā bija muzeja pulciņa pasākums, kurā tā dalībnieces prezentēja savu projekta darbu skolas vēsturē. Katrs projekts bija izstrādāts ar lielu mīlestību, ieinteresētību no to autoru puses. Sanija Eglīte bija izveidojusi video par aizvadīto mācību gadu muzeja pulciņā. Sandija Stalta mācību gadu bija dokumentējusi zīmējumos, tos  apkopojot albumā. Samanta Upmale skolas vēsturei veltīja pašas sacerētu lugu. Madara Roga bija izzinājusi skolas mācību kabinetu izvietojumu dažādos laikos. Sondras Staltas savāktie  materiāli  par skolas folkloras kopu “Nīca” turpmāk būs noderīgs pirmavots  skolas vēstures pētniecībā. Alīna Sļadzevska bija izgatavojusi 19.gadsimta skolas klases telpas modeli un klātesošos iepazīstināja ar skolu pirms vairāk nekā 100 gadiem. Pasākuma noslēgumā Ilze Elizabete Tapiņa demonstrēja savas gida prasmes, iepazīstinot ar skolas vēsturi pasākuma dalībniekus. Žēl, ka pasākuma dalībniekiem bija jāsteidzas uz pieņemšanu pie novada domes priekšsēdētāja, palika nepārbaudīta klausītāju uzmanība un neatminēta Ilzes sastādītā skolas vēstures krustvārdu mīkla.

Paldies visām muzeja pulciņa dalībniecēm par veikto darbu un pārliecinošu sava veikuma prezentēšanu. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem.

Sandra Pankoka

Nīcas vidusskolas vēstures muzeja vadītāja