28. maijā Nīcas vidusskolā notika karjeras attīstības atbalsta pasākums “Profesiju stacijas”. Pasākumā piedalījās Nīcas vidusskolas un Rudes pamatskolas 1. – 4. klašu skolēni. Pasākuma mēķis bija attīstīt prasmi saistīt savas darbības ar dzīves mērķiem, tādējādi veicinot darba pasaules iepazīšanu caur dažādām profesijām. Kopā skolēni iepazina cirka mākslinieku – vienriteņa braucēja un žongliera no cirka “Beztemata”, floristu no “Sapņu pieturas”, foto dizaina speciālista Ralfa Ābeles un frizieres no “Liepājas Modes un Mākslas Studijas” ikdienu. Katras profesijas pārstāvim skolā bija sava stacija, kur bērni iepazinās ar profesionāli, kurš pastāstīja, kas ir jāzina un jāprot, kā arī kas sagādā grūtības un gandarījumu darba ikdienā. Skolēniem tika rādīti paraugdemonstrējumi un pašiem bija iespēja atdarināt profesionāļus aktīvi darbojoties. Skolēni gatavoja skaistus aksesuārus no dažādiem floristikas materiāliem, iepazina foto dizaina elementu “maģiju”, veidoja interesantas un košas frizūras, kā arī pārbaudīja savu veiklību un izturību pie cirka māksliniekiem. Karjeras attīstības atbalsta pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pedagogs karjeras konsultants
Elīna Krūma