No 7. līdz 9. novembrim Ventspilī ieradās tehnoloģiju konkursa “Ventspils IT izaicinājums” finālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai mērotos zināšanās un erudīcijā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Kopsummā finalā tikās 64 skolu komandas no trīs Baltijas valstīm.  Skolēni Ventspilī ieradās 7. novembra pēcpusdienā. Dienas izskaņā jaunieši tika aicināti uz Ventspils Jaunrades namu uz izklaidējošu sadraudzības vakaru.

“Ventspils IT izaicinājuma” otrā dienā 5 stundu garumā skolēniem bija jāpierāda sevi starptautiskā konkurencē, risinot dažādus tehnoloģiju uzdevumus angļu valodā, lai noskaidrotu, kuras komandas ir zinošākās. Kamēr skolēni pildīja konkursa uzdevumus, skolotāji piedalījās eTwinning projektu apmācībās.Pēc spraigas dienas visi konkursa dalībnieki tika aicināti uz vakara pasākumu Jaunrades namā, kur jauniešus un pedagogus gaidīja dažādas izklaidējošas aktivitātes un grupas “Double Faced Eels” koncerts.

Konkursa pēdējās dienas, 9. novembra, pirmajā pusē skolēni un pedagogi devās ekskursijās un dažādiem Ventspils uzņēmumiem un iestādēm. Savukārt pēcpusdienā, visi konkursa dalībnieki tika aicināti uz svinīgo “Ventspils IT izaicinājuma 2018” noslēguma pasākumu, kura ietvaros tika paziņoti starptautiskā konkursa galveno balvu ieguvēji. Nīcas vidusskolas 9.klases komanda „Priceless Code” Klāva Vadoņa vadībā iekļuva Baltijas valstu pirmā desmita komandu izlasē un saņēma piemiņas balvas un Atzinības rakstu. Apsveicam!

Nīcas novada tehnologiju jomas koordinatore Sandra Rāte