Daily Archives: 20/11/2018

Nīcas vidusskolā Latvijas dzimšanas dienas nedēļa iesākās ar skolas sapošanu svētku rotā. Gandrīz ikkatrā klasē tika gatavota svētku kūka, kur tika iesaistīti arī vecāki, un pēc tam klāti balti galdauti un svētku kūkas tika apēstas kopā ar klasesbiedriem sirsnīgās sarunās par Latviju. 2., 3. un 4.klases projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Liepājas muzeja muzejnodarbību „Vai tu zini, kas ir Latvija?”. Tāpat daudzpusīgs piedāvājums un interesantas nodarbības visas nedēļas garumā notika skolas muzejā.

Lai izzinātu savus ģimenes stāstus un veidotu savu ģimenes koku, 5.,6.un 8.klases noskatījās filmu “Mana koka stāsts” un devās uz Nīcas senlietu krātuvi pie Gitas Vanagas, kas parādīja skolēniem viņas veidoto dzimtas koku un iepazīstināja ar dzimtas koka veidošanu. 6.un 8.klase devās uz Liepāju izzinošā ekskursijā, kur apmeklēja Brīvības cīņu vietas. 9.klase devās pārgājienā uz Pūsēnu kāpu maršrutā pa grants ceļiem, dubļu laukiem, grāvjiem, smilšu kāpām, mežiem un saknēm, spītējot lietum un vējam.

Skolā tika organizēta erudīcijas spēle „Es mīlu Tevi, Latvija!”, kur klašu grupās tika izspēlētas tikpat aizraujošas un interesantas spēles kā televīzijas šova raidījumā.

Skolas bibliotēkā sākumskolas skolēni veidoja izstādi, kurā varēja aplūkot latvju rakstus gan cimdos un zeķēs, gan izšūtos dvieļos un kreklos. Lielākā vērtība šajos darbos, ka tos darinājušas skolēnu vecmāmiņas un vecmāmiņu vecmāmiņas. Bibliotēkas akcijā par tautasdziesmām izcilu darbu veica divas otrās klases skolnieces Elizabete Putniņa un Selīna Tapiņa. Viņas rokrakstā pārrakstījušas katra pa 100 latviešu tautasdziesmām.

Vidusskolēni, iejūtoties politiķu lomās, izspēlēja Latvijas valsts proklamēšanu. Iejusties lomās palīdzēja filma ,,Vienīgā fotogrāfija”. Bija gan svinīgas uzrunas, gan pats fotogrāfijas autors Vilis Rīdzenieks, gan aplausi, gan liels gandarījums par paveikto visiem uzvedumā iesaistītajiem.

Mācību nedēļas noslēgumā Nīcas kultūras namā notika svētku koncerts „Es esmu Latvija”, kur uzstājās gan mūsu skolas skolēnu kolektīvi, gan Nīcas Mūzikas skolas audzēkņi. Koncerta īpašais viesis bija Liepājas teātra aktieris Viktors Ellers, kurš kopā ar skolas vokāli instrumentālo ansambli izpildīja dziesmas, kuras varēja dziedāt līdzi visi klātesošie.

Latvijas svētkus muzikāli skaisti un krāšņi papildināja koncertstāsts “Pūt, vējiņi”, ko skolēni apmeklēja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Liepājas Olimpiskajā centrā pašā svētku priekšvakarā.

Latvijas svētkus, ko atzīmē visā Latvijā un, protams, arī mūsu skolā, muzikāli skaisti un krāšņi papildināja koncertstāsts “Pūt, vējiņi”, ko skolēni apmeklēja iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros Liepājas Olimpiskajā centrā pašā svētku priekšvakarā.

Daugavu dziesmās dēvē par mūsu Likteņupi, Sirdsdaugavu, Māmuliņu. Kā liela un pilnasinīga artērija tā plūst cauri mūsu zemei un vēsturei, atgādinot gan par iznīcināto un zaudēto, gan saglabāto un izcīnīto, un vienmēr esot kopā ar Dieva svētīto tautu, kas mīt tās krastos.

Vēstures stundās vidusskolēni kopā ar skolotāju Sintiju Kurvinu diskutēja par Daugavas nozīmi un vietu Latvijas ceļos, iepazina ar prezentācijas palīdzību dažādus vēsturiskus un mūsdienīgus faktus, veica dažādus uzdevumus. Un zināšanas par Daugavu bagātīgi papildināja koncerts, kur stāsts par Daugavu izskanēja Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Kārļa Lāča,  Ulda Marhilēviča un daudzu citu komponistu melodijās.

Koncertstāstā „PŪT, VĒJIŅI” piedalījās jauniešiem pazīstamie dziedātāji Dainis Skutelis, Anmary, Atis Ieviņš, Ginta Krievkalna, Antra Stafecka, Miks Dukurs, un mazāk pazīstamie – Elizabete Lukaševiča, Edgars Lipors, Kristaps Krievkalns, Edgars Kārklis, Ēriks Upenieks, Armands Treilihs, Miķelis Vīte un deju studijas “Benefice” dejotāji.

Skaisti, latviski, krāsaini efektīvi, muzikāli aizkustinoši – tie ir vārdi, ko skolēni teica pēc koncerta.

Image may contain: one or more people, people on stage, concert and indoor