Daily Archives: 03/12/2018

Pārbaudījumi draudzībai? Kopīgi noslēpumi? Meitenes? – to visu varēja vērot Goda teātra  izrādē “Čomiņi” ar Edgaru Ozoliņu un Rolandu Beķeri draugu lomās. Čomiņi – tie ir viņi – labākie draugi Olivers un Pāvels. Starp viņiem nav noslēpumu. Viņi runā par visu un, protams, par meitenēm. Un tieši meitene ir tā, kas nostājas starp viņiem un kļūst par lielāko pārbaudījumu abu draudzībai. Izrādei tapt palīdzējis režisors Leons Leščinskis un scenogrāfs Varis Siliņš. Noskatoties šo izrādi, skolēni atzina, ka tā ļoti patikusi, bijusi ļoti mūsdienīga, ka uz skatuves attēlotās draugu attiecības  ir ļoti tipiskas un reālas ikdienas skolas dzīvē un ka pati izrāde atgādina, cik vērtīga ir draudzība ikviena skolēna gaitās. Izrāde tika nominēta kā gada izrāde pusaudžiem teātra “Spēlmaņu nakts” balvai.    Pēc izrādes skolēniem bija iespēja izjautāt aktierus par aktiera profesiju un izteikt savas pārdomas par redzēto un pārdzīvoto, skatoties izrādi. Skolēniem šī izrāde tika nodrošināta ar iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

27.novembrī Nīcas vidusskolas 9.-12.klašu skolēniem notika nodarbība, kuras ietvaros profesionālās izaugsmes treneris Aleksis Daume pilnveidoja izpratni, ko nozīmē briedums un kas ir iniciācija. Mudināja skolēnus aizdomāties par to, cik svarīgi, bet vienlaikus grūti ir pārkāpt kādu noteiktu dzīves, karjeras slieksni, “izsist” sevi no katram tik ērtās komforta zonas!  Lektors skolēniem pilnveidoja izpratni par brieduma nozīmi dzīves un karjeras mērķu izvirzīšanai un sasniegšanai. Stāstīja, cik daudz un dažādas iespējas patiesībā ir dotas jauniešiem gan skolās, gan Latvijā kopumā, aicinot to novērtēt un izmantot.
Lekcijas laikā bija vērojama skolēnu interese, dalīšanās ar savām domām un sajūtām par lektora teikto. Arī pedagogi atzina, ka bijis interesanti un guvuši sev kādu domu graudu, par ko aizdomāties!
Lekcijas beigās skolēni personīgi devās pie lektora, lai pateiktu patiesu paldies par dzirdēto, saprasto un tik aktuālo informāciju jauniešiem! Lekcija notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Nīcas novada domes
pedagogs karjeras konsultants Vija Jurjeva