Daily Archives: 11/01/2019

Janvārī piecās Latvijas pilsētās, arī Liepājā, norisinās bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas “Bērnu vieglatlētika” festivāli, kuros kopumā piedalīsies vairāk kā 600 bērnu.

Festivālos Ogrē, Daugavpilī, Rīgā, Liepājā un Bauskā piedalīsies Latvijas vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni. Katrā no reģionālajiem posmiem dalībnieku komandām būs iespēja iekļūt finālposmā, kas notiks 15. maijā Rīgā. Ceļazīmi izcīnīs trīs labākās komandas no katra reģiona, turklāt vēl viena fināla komanda tiks izlozēta starp visu reģionālo posmu ceturtās vietas komandām, informē Latvija Vieglatlētikas savienības komunikācijas vadītāja Ieva Bļusina.

“Bērnu vieglatlētika” festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

“Bērnu vieglatlētikas” programmu apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018. gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas mērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus. “Bērnu vieglatlētika” programmu īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS), tās ieviešanu Latvijā atbalsta veikalu tīkls “Maxima” un Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP).

Liepājā festivāls norisinājās 11.janvārī LOC manēžā. Mūsu skolas 2.klases komanda šajā festivālā gūst ļoti vērtīgu pieredzi piedaloties dāžāda veida sacensību izaicinājumos, kā arī apgūst jaunas sportiskās prasmes.

• 14.01. skolēni piedalās latviešu valodas un literatūras olimpiādē 8.-9.klasei Grobiņā.
  • 15.01. 5.ab un 10.klases skolēniem notiek nodarbības par seksuālās un reproduktīvās veselības jautājumiem.
  • 18.01. vidusskolēni piedalās Panākumu Universitātes lekcijā -diskusijā “Reklāma un sabiedriskās attiecības” Rīgā Biznesa augstskolā Turība.
  • 18.01. skolēni piedalās fizikas olimpiādē 9. -12.klašu skolēniem.